W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii.
Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Od 2015 kontynuowałem specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi uzyskując tytuł specjalisty chirurgii ogólnej w 2019 roku.
W 2020 roku nawiązałem współpracę z Oddziałem Chirurgii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego oraz rozpocząłem specjalizację z chirurgii onkologicznej uzyskując tytuł specjalisty w 2024 roku.
W 2024 roku obroniłem rozprawę doktorską zatytułowaną „Komputerowa analiza przepływu krwi u chorych ze zwężeniem tętnicy szyjnej wewnętrznej”.
Jestem członkiem wielu towarzystw naukowych:
Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną i szybszym powrotem do zdrowia.
Od pierwszych dni mojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi zajmowałem się leczeniem pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego oraz choroby koloproktologiczne. Dzięki doskonałemu zapleczu Regionalnego Ośrodka Onkologicznego jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe leczenie pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe.
W 2024 zespół operacyjny pod moim kierownictwem jako pierwszy w województwie łódzkim wykonał zabieg sigmoidektomii w asyście robota chirurgicznego polegający na usunięciu fragmentu jelita z powodu nowotworu.
Dzięki nowoczesnemu podejściu, jak zastosowanie chirurgii laparoskopowej i protokołu ERAS (ang. enhanced recovery after surgery) poprawiliśmy jakość udzielanej opieki i zmniejszyliśmy stopień stresu związany z zabiegiem operacyjnym, a także przyspieszyliśmy czas powrotu pacjenta do pełnej aktywności i skróciliśmy czas hospitalizacji. Zajmuję się leczeniem i diagnostyką chorób proktologicznych takich jak hemoroidy, szczelina odbytu i przetoki okołoodbytnicze. Wykonuję rektoskopię oraz zabiegi małoinwazyjne w chorobie hemoroidalnej.
W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Dzięki odpowiednim programom profilaktycznym możliwe jest zahamowanie fali otyłości. Zbilansowana dieta i umiarkowane ćwiczenia fizyczne są najlepszą formą odchudzania, jednak po przekroczeniu pewnej granicznej wagi (najczęściej przy BMI > 40 kg/m2) powrót do szczupłej sylwetki udaje się tylko u 2-5% otyłych pacjentów.
Według badań ma to związek z przestawieniem się szlaków metabolicznych organizmu w błędne koło regulacji, które jest możliwe do przełamania dzięki chirurgii bariatrycznej. Dodatkowo udowodniono, że prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.
Nieustannie poszerzam wiedzę na temat zaawansowanej chirurgii małoinwazyjnej, występuję jako wykładowca na wielu konferencjach, a także prowadzę kursy dla szkolących się chirurgów.
ESO-ESMO course in Oncology - Ioanina, Grecja
Workshop in Advanced Laparoscopy Procedures IPOM with PCOX meshes - Centralny Szpital Kliniczny, Warszawa
staż w Oddziale Chirurgii Małoinwazyjnej w Humanitas Research Hospital - Mediolan, Włochy
Zaawansowane Techniki Kolorektalne - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
ERAS in Bariatric Surgery - Aleris Clinic Oslo, Norwegia
Zaawansowana chirurgia bariatryczna i metaboliczna - Szpital Specjalistyczny im. Sokołowskiego w Szczecinie
Transanalne operacje endoskopowe TEO/TEM oraz fistulografia VAAFT - Sympozjum Polskiego Towarzystwa Koloproktologii, Katowice
Advanced Roux-en-Y gastric bypass - Hospital of Lithuanian University of Health and Sciences Kowno, Litwa
Workshop in Roux-en-Y gastric bypass - An Palfijn hospital Ghent, Belgium
Małoinwazyjne techniki laparoskopowe w chirurgii kolorektalnej – Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
Warsztaty z zaawansowanej chirurgii bariatrycznej – Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
Warsztaty przepuklinowe. Hernia reconstruction workshops – Centrum referencyjne leczenia przepuklin w Krakowie. Szpital Kliniczny im. Żeromskiego w Krakowie
Szkolenie eksperckie laparoskopowej chirurgii kolorektalnej - Lapco POLAND
Certyfikacja w laparoskopowej chirurgii kolorektalnej - Lapco POLAND
Zaawansowane techniki chirurgii laparoskopowej układu pokarmowego. Procedura gastrektomii w raku żołądka
Polska Szkoła Bariatrii – kurs ekspercki
Colorectal Technology & Surgeon-Led Procedure TR200. Kurs zawansowanej chirurgii robotowej
Certyfikacja atestacyjna chirurgii baraitrycznej – Polska Szkoła Bariatrii