O Mnie

W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii.

Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także studia doktoranckie w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej, Katedry Endokrynologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od 2015 kontynuowałem specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi uzyskując tytuł specjalisty chirurgii ogólnej w 2019 roku.

W 2020 roku nawiązałem współpracę z Oddziałem Chirurgii Onkologicznej, Regionalnego Ośrodka Onkolgicznego oraz rozpocząłem specjalizację z chirurgii onkologicznej. Jestem członkiem Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Europeen Association for Endoscopic Surgery (EAES)

Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną i szybszym powrotem do zdrowia.

Od pierwszych dni mojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi zajmowałem się leczeniem pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego oraz choroby koloproktologiczne. Dzięki doskonałemu zapleczu Wojewódzkiego Ośrodka Onkologicznego jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe leczenie pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe.

Dzięki nowoczesnemu podejściu, jak zastosowanie chirurgii laparoskopowej i protokołu ERAS(ang. enhanced recovery after surgery) poprawiliśmy jakość udzielanej opieki i zmniejszyliśmy stopień stresu związany z zabiegiem operacyjnym, a także przyśpieszyliśmy czas powrotu pacjenta do pełnej aktywności i skróciliśmy czas hospitalizacji. Zajmuję się leczeniem i diagnostyką chorób proktologicznych takich jak hemoroidy, szczeliny odbytu i przetoki okołoodbytnicze. Wykonuję rektoskopię oraz zabiegi małoinwazyjne w chorobie hemoroidalnej. 

W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Dzięki odpowiednim programom profilaktycznym możliwe jest zahamowanie fali otyłości. Zbilansowana dieta i umiarkowane ćwiczenia fizyczne są najlepszą formą odchudzania, jednak po przekroczeniu pewnej granicznej wagi (najczęściej przy BMI > 40 kg/m2) powrót do szczupłej sylwetki udaje się tylko u 2-5% otyłych pacjentów.

Według badań ma to związek z przestawieniem się szlaków metabolicznych organizmu w błędne koło regulacji, które jest możliwe do przełamania dzięki chirurgii bariatrycznej. Dodatkowo udowodniono, że prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.

Wciąż doskonalę swój warsztat chirurgiczny oraz poszerzam wiedzę na wielu kursach, stażach i konferencjach w kraju, a także za granicą:

23-29.07.2011

ESO-ESMO course in Oncology - Ioanina, Grecja

01.07.2013

Workshop in Advanced Laparoscopy Procedures IPOM with PCOX meshes - Centralny Szpital Kliniczny, Warszawa

31.08-19.09.2015

staż w Oddziale Chirurgii Małoinwazyjnej w Humanitas Research Hospital - Mediolan, Włochy

17-18.03.2016

Zaawansowane Techniki Kolorektalne - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

24-25.05.2016

ERAS in Bariatric Surgery - Aleris Clinic Oslo, Norwegia

19-20.09.2016

Zaawansowana chirurgia bariatryczna i metaboliczna - Szpital Specjalistyczny im. Sokołowskiego w Szczecinie

07.10.2016

Transanalne operacje endoskopowe TEO/TEM oraz fistulografia VAAFT - Sympozjum Polskiego Towarzystwa Koloproktologii, Katowice

14-16.11.2016

Advanced Roux-en-Y gastric bypass - Hospital of Lithuanian University of Health and Sciences Kowno, Litwa

27-28.06.2017

Workshop in Roux-en-Y gastric bypass - An Palfijn hospital Ghent, Belgium

29-30.01.2018

Małoinwazyjne techniki laparoskopowe w chirurgii kolorektalnej – Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

16-17.09.2019

Warsztaty z zaawansowanej chirurgii bariatrycznej – Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

05-06.12.2019

Warsztaty przepuklinowe. Hernia reconstruction workshops – Centrum referencyjne leczenia przepuklin w Krakowie. Szpital Kliniczny im. Żeromskiego w Krakowie

28.04.2021-19.01.2022

Szkolenie eksperckie laparoskopowej chirurgii kolorektalnej - Lapco POLAND

Ta strona używa plików cookie.

Serwis jeckowski.pl używa plików cookies i podobnych technologii - Dalsze używanie witryny oznacza ich akceptację. Dodatkowe informacje dostępne są w Polityce prywatności.

Zamknij