O Mnie

W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii.

Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także studia doktoranckie w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej, Katedry Endokrynologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 kontynuuję specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi.

Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną i szybszym powrotem do zdrowia. Od pierwszych dni mojej pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi zajmowałem się leczeniem pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego oraz choroby koloproktologiczne. Dzięki doskonałemu zapleczu Wojewódzkiego Ośrodka Onkologicznego jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe leczenie pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Dzięki nowoczesnemu podejściu, jak zastosowanie chirurgii laparoskopowej i protokołu ERAS(ang. enhanced recovery after surgery) poprawiliśmy jakość udzielanej opieki i zmniejszyliśmy stopień stresu związany z zabiegiem operacyjnym, a także przyśpieszyliśmy czas powrotu pacjenta do pełnej aktywności i skróciliśmy czas hospitalizacji. Zajmuję się leczeniem i diagnostyką chorób proktologicznych takich jak hemoroidy, szczeliny odbytu i przetoki okołoodbytnicze. Wykonuję rektoskopię oraz zabiegi małoinwazyjne w chorobie hemoroidalnej.

W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Dzięki odpowiednim programom profilaktycznym możliwe jest zahamowanie fali otyłości. Zbilansowana dieta i umiarkowane ćwiczenia fizyczne są najlepszą formą odchudzania, jednak po przekroczeniu pewnej granicznej wagi (najczęściej przy BMI > 40 kg/m2) powrót do szczupłej sylwetki udaje się tylko u 2-5% otyłych pacjentów. Według badań ma to związek z przestawieniem się szlaków metabolicznych organizmu w błędne koło regulacji, które jest możliwe do przełamania dzięki chirurgii bariatrycznej. Dodatkowo udowodniono, że prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.

Wciąż doskonalę swój warsztat chirurgiczny oraz poszerzam wiedzę na wielu kursach, stażach i konferencjach w kraju, a także za granicą:

23-29.07.2011

ESO-ESMO course in Oncology - Ioanina, Grecja

01.07.2013

Workshop in Advanced Laparoscopy Procedures IPOM with PCOX meshes - Centralny Szpital Kliniczny, Warszawa

31.08-19.09.2015

staż w Oddziale Chirurgii Małoinwazyjnej w Humanitas Research Hospital - Mediolan, Włochy

17-18.03.2016

Zaawansowane Techniki Kolorektalne - Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

24-25.05.2016

ERAS in Bariatric Surgery - Aleris Clinic Oslo, Norwegia

19-20.09.2016

Zaawansowana chirurgia bariatryczna i metaboliczna - Szpital Specjalistyczny im. Sokołowskiego w Szczecinie

07.10.2016

Transanalne operacje endoskopowe TEO/TEM oraz fistulografia VAAFT - Sympozjum Polskiego Towarzystwa Koloproktologii, Katowice

14-16.11.2016

Advanced Roux-en-Y gastric bypass - Hospital of Lithuanian University of Health and Sciences Kowno, Litwa

27-28.06.2017

Workshop in Roux-en-Y gastric bypass - An Palfijn hospital Ghent, Belgium

Ta strona używa plików cookie.

Serwis jeckowski.pl używa plików cookies i podobnych technologii - Dalsze używanie witryny oznacza ich akceptację. Dodatkowe informacje dostępne są w Polityce prywatności.

Zamknij